Filip Veselý je zpěvák, kytarista, písničkář a frontman kapely VILEM2. Vystupuje sólově, s kapelou, s autorskými i převzatými písněmi.

V jeho sólové one-man show existenciálního folku s kytarou, perkusemi a místy s harmonikou uslyšíte písně inspirované dobrodružstvím při hledání stříbrného větru, filozofickým rozjímáním nad láskou a časem, osudovými ženami a podzimním splínem. V současné době také zhudebňuje básně od českých autorů.

Vystupuje na zábavách, v klubech, irských barech a při dalších kulturních aktivitách. Koncerty >>

Nar. v roce 1983, od útlých let navštěvuje lidovou školu umění, kde natrefuje na významnou postavu české hudební scény Martina Rouse, který zapálí jeho muzikantský plamínek, který se přes všechny peripetie rozhoří.

S kapelou VILEM2, která debutovala v březnu 2022 singlem “Čerstvá krev”, jehož kmotrem se stala legenda českého bigbeatu Michal Prokop, nelení a po půl roce koncertování vydává další nahrávku. EP “Touha” se třemi novými písněmi a jarním singlem “Čerstvá krev” přináší sugestivnější polohu kapely, ve které kombinují silné rockové motivy s propracovanou aranží, a přitom stále vycházejí z klasického písňového schématu. -> www.vilem2.cz